Je známo, že obezita je metlou moderního civilizovaného světa, která vede k řadě závažných komplikací, z nichž na „popularitě“ nabývá především cukrovka z nadváhy. Ne nadarmo se v Evropě vyhlašuje Evropský den obezity. Bohužel je to tak, že nekvalitní výživa hraje na rozvoji obezity podstatnou úlohu. Zvýšení DPH na potraviny nemusí vést jen ke zvýšení ceny, ale také ke snížení kvalitynaší stravy.

A myslím, že u nás jsme ohroženi více než jinde. Češi jsou totiž zvyklí šetřit na stravě nikoli tak, že by jedli méně, ale tak, že si vybírají lacinější,  a tedy časo i méně kvalitní potraviny. Je to i v souladu s reklamní strategií obchodních řetězců, které se nepředhánějí v kvalitě, ale v nízké ceně.

Politici nás chlácholí, že zvýšení DPH nemusí mít nutně za následek zvýšení ceny.  Magické „baťovské“ ceny typu 9,90 možná zůstanou. Jen je problém, že párek nebo salám za 9,90 deset deka bude obsahovat větší podíl DPH, a proto méně libového masa, ale zato více tuku, mletých kůží, glutamanu, bílku, aby cena na regále zůstala stejná a prodejce o výdělek nepřišel.


Žádný komentář k „Zvýší vyšší DPH obezitu?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>