Přestože Apple dosáhl meziročního nárůstu prodaných výrobků, v oblasti zisku se mu moc nedaří. A to investoři nemají rádi. Není divu, že akcie Applu poklesly ze 700 USD v září 2012 na hodnotu okolo 450 USD (květen 2013). Od legendárního výrobce se odvracejí investoři, akcie Applu prodává i George Soros a jiné známé investiční fondy.

George Soros

George Soros

Že situace je zlá, to ukázaly výsledky posledního čtvrtletí Applu, které skončilo 30.3.2013. Podle něj došlo k meziročnímu poklesu zisku na 73% hodnoty. A to i přesto, že prodej iPhonů roste a prodej tabletů zažívá boom. Bohužel ale především v prodeji tabletů stále více se prosazuje konkurence, takže došlo k tomu, že tablety s Androidem převálcovaly ty s iOS.

Navíc před nedávnem zveřejnily (aby splnily svou zákonnou povinnost) velké fondy informace o portfoliu, které drží. Ukázalo se, že řada z nich prodala akcie Applu a některé z nich je dokonce nahradily akvizicí akcií Googlu. Mezi nimi byl i známý investor George Soros, který je znám tím, že sentimentalitou rozhodně netrpí. Našly se i výjimky, které udělaly přesně opačný krok, ale ty jen potvrzují pravidlo.  Očekává se, že akcie Googlu velmi brzo dosáhnou magické hodnoty 1000 USD, zatím přesáhly hodnotu 900 USD.


Žádný komentář k „George Soros prodává akcie Applu, kupuje Google“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>