Celá mediální sféra se zabývá hromadnými výpověďmi lékařů. Diskutují se důsledky pro pacienty a propírají se aktivity ministra zdravotnictví v této krizi. Při tom všem jako by se zapomnělo, jestli vlastně lékaři protestují oprávněně. Jistě jde o náročné zaměstnání a mělo by být správně ohodnoceno. Jen si myslím, že se nejedná o jediné povolání, které by mělo být ohodnoceno.

Mám takové srovnání: vysokoškolský učitel na Karlově Univerzitě, 50 let, doktorát + aspirantura (CSc.), plat – již řadu let prakticky kopíruje 1-nasobek průměrného platu v ČR, přesčasy – dobrovolné bez nároku na odměnu, jistota zaměstnání – smlouva na dobu určitou na místo, které je vždy po 5 letech znova konkurzováno. Z toho pohledu mi požadavek lékaře po škole na 1,5násobek průměrné mzdy jako základní plat (tedy k tomu ještě placené služby / přesčasy) přijde prostě nepřiměřená. Navíc v době, kdy platová očekávání klesají.


Jeden komentář k „Bojují lékaři za spravedlivé platy?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

  1. anakin napsal:

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>